top of page

Gwiazdozbiór- Jak powstał?


Projekt Fotograficzny ,,Gwiazdozbiór”- projekt mający na celu zebranie ludzi z całej Polski po wydłużaniu kończyn i wykonanie indywidualnych fotografii uczestnikom projektu w celu zwalczenia tematu tabu jakim są w Polsce blizny. Projekt ma również podłoże terapeutyczne. Część uczestnikówma problem z akceptacją własnego ciała oraz z zwalczeniem kompleksów.

‘Z całego serca chciałabym aby ludzie postrzegali blizny jako indywidualne historię wypisane na ciele człowieka oraz kluczowy czynnik do poznania siebie i budowania swojej wewnętrznej siły'

‘Od dziecka borykałam się z problemami zdrowotnymi. Jako trzyletnia dziewczynka pierwszy raz złamałam nogę. Wtedy rozpoczęła się cała moja historia. Od tamtego czasu przeszłam trzykrotne wydłużanie lewej kończyny dolnej. Noga została wydłużona łącznie około 11 cm. Konsekwencją wydłużania jest znaczna ilość blizn pozostających na ciele.

W trakcie ostatniej wizyty kontrolnej zostałam zapytana przez lekarza prowadzącego czy jestem zainteresowana usunięciem blizn. Automatycznie i bez zastanowienia odpowiedziałam, ze nie. W tym momencie zdałam sobie sprawę, ze ludzie faktycznie mogą mieć problem z pozostałościami po leczeniu. Wtedy narodził się pomysł na projekt ,,Gwiazdozbiór”. Miałam to szczęście w życiu, że posiadam wspaniałą rodzinę i przyjaciół którzy pomogli mi zwalczyć kompleksy. Natomiast nie każdy posiada taki dar. Nie wyobrażam sobie codziennie rano wstawać i nie akceptować tego co widzę w lustrze. Dodatkowo po licznych obserwacjach doszłam do wniosku, ze Polacy mają ogromny problem z odbiorem blizn czy jakichkolwiek innych obrażeń na ciele u innego człowieka. Wielokrotnie spotkałam się z przykrymi komentarzami rzuconymi w moim kierunku.

Po latach spędzonych z aparatami wydłużającymi na nodze wychodzę do Was z projektem ‘Gwiazdozbiór’. To właśnie chwile spędzone w szpitalu ukształtowały mój charakter, a blizny an ciele zbudowały historię mojego życia.

Osoby zdecydowane na udział w projekcie proszę o przesłanie numeru kontaktowego, miejsca zamieszkania (wystarczy miasto).Osoby będące w trakcie wydłużania kończyn: proszę o podanie daty planowanego zdjęcia aparatu. Zaczyna również funkcjonować grupa.

https://www.facebook.com/groups/1691134351102863/(Projekt ‘gwiazdozbiór’).

Wszystkie osoby chętne proszę o przyłączenie się do grupy. Będą tak udzielanie wszelkie informacje na temat kolejności miast oraz czasu rozpoczęcia projektu, miejsca wystawy itp. Nie ukrywam, że będzie mi o wiele wygodniej przekazywać informację wszystkim członkom grupy.


Ostatnie posty
Archiwum
Podążaj za nami
  • Instagram - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
bottom of page